PRINCE2 (21) Certifikace (30) Projektové řízení (21)

Autor: Aleš Pilný

Cílem projektu je zvýšení kvalifikace projektových manažerů Ministerstva vnitra

 

PRINCE2 mvcr podpis smlouvy

Co v praxi znamená posílení kvalifikace projektového řízení? Efektivnější úřad a spokojenější občan. Aplikace moderních metod projektového řízení metodicky podporuje zaměstnance, kteří realizují širokou škálu projektů, zaměřených na modernizaci veřejné správy.

A to bez ohledu na fakt, jestli je projekt realizovaný ze státního rozpočtu, nebo Evropských fondů (jejichž potenciál stále nedokážeme naplno využít). Právě dotace mohou úřadům pomoci odstartovat celou řadu systémových změn. Bezchybné řízení těchto projektů je však základním předpokladem úspěchu.

Zvyšování kvalifikace zaměstnanců se týká:

Klíčových resortů MV ČR, Policejního prezídia ČR, GŘ HZS ČR, krajských ředitelství PČR, HZS krajů, Ministerstev ČR a Úřadu vlády. Ti všichni absolvují akreditovaný kurz projektového řízení PRINCE2 včetně certifikační zkoušky.

“Absolventi budou seznámeni s principy a procesy řízení projektů metodikou PRINCE2 v prostředí veřejné správy. Následně budou schopni aplikovat znalosti v praxi a zajistit tak efektivnější řízení projektů. Např. v Anglii je tento standard základním nástrojem pro řízení všech typů projektů na úrovni státní správy a samosprávy… komentuje Aleš Pilný, manažer vzdělávacího centra.”

Co lze očekávat od projektové metodiky?

PRINCE2 je mezinárodně uznávaná certifikace projektových manažerů. Metodika vznikla z “osvědčené praxe” a je vhodná pro řízení velkých i malých projektů, bez ohledu na typ či povahu projektu. Nejvýznamější očekávané přínosy:

PRINCE2® šetří čas

Úspora času je největší benefit. Projektová metodika obsahuje standardizovanou sadu vzorových šablon, formulářů a reportovacích nástrojů, které usnadňují rutinní práci na projektech.

PRINCE2® šetří peníze

Vzdělávání a certifikace projektových manažerů prokazatelně zvyšuje úspěšnost projektu, bez překročení rozpočtu a harmonogramu. Využití projektové metodiky je navíc bezplatné (žádné licenční poplatky).

PRINCE2® zajišťuje kvalitu projektu

Projektová metodika nastavuje jasná pravidla, role a odpovědnosti i kontrolní mechanismy. Projektový manažer dokáže lépe předcházet rizikům, ale i situacím, které degradují kvalitu výstupu projektu.

Školení zajišťuje akreditovaná akademie TAYLLORCOX. Největší svého druhu v ČR, a zároveň
s nejširším portfoliem kurzů projektového řízení PRINCE2®. Projekt je spolufinancován z EU,
resp. programu ESF prostřednictvím OP LZZ, který v letech 2007-2013 rozdělil přes 1,8 Mld. Kč.

Mohlo by vás zajímat
Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (24) IT Governance (23) Řízení rizik (22) Projektové řízení (21) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) TOGAF® (3) MSP (3) ITIL (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře