PRINCE2 (21) Certifikace (30) Management (25) Projektové řízení (22)

Autor: Aleš Pilný

Pomůže certifikát PRINCE2 v životopise projektového manažera?

Různé analýzy a feedbacky personálních agentur na trhu práce poukazují na fakt, že ti, kteří byli schopni prokázat kvalifikaci mezinárodním certifikátem PRINCE2 si výrazně otevřeli šance na trhu práce.

Projektový tým

PRINCE2 Certifikace

  • Pozice projektového manažera se dnes již neobejde bez prokázání kvalifikace a znalosti projektové metodiky. Od toho tu jsou mezinárodně akreditované certifikace. Mezi ty nejpopulárnější, na které jste již možná narazili patří PRINCE2®.
  • Další studie, realizovaná prestižní organizací Gartner přišla se zajímavou informací: v následujících 3 letech bude projektový management jednou z 5 hlavních strategických otázek, které budou muset manažeři řešit, pokud si chtějí udržet konkureneschopnost.
  • Projektový management se stává stále důležitějším nástrojem pro realizaci plánů každé organizace. Pro vás to znamená, že nemůže být lepší čas pro investici do PRINCE2 školení než dnes.

Kde a jak uplatníte PRINCE2 certifikaci?

Sociální sítě

Snažíte se dostat mezi odborníky v oblasti projektového managementu, přestože máte dostatek zkušeností? Nezapomeňte do svého profilu na LinkedIn zařadit mezi certifikace PRINCE2. Důležitý je i váš osobní komentář:

  • zajímám se o projektové řízení, protože...
  • projektová metodika mě naučila aplikovat...
  • PRINCE2 využívám pro řízení malých i velkých projektů atd.
  • pracuji v oboru „strukturálních fondů“, kde je projektové řízení klíčem k dotaci

Tímto způsobem výrazně zvýšíte šanci řídit projekt v oboru, který je vám nejbližší, resp. odpovídá vašemu osobnostnímu profilu. Je jedno, jestli jste zkušený projektový manažer, nebo se teprve učíte základy projektového řízení, protože téměř každý projekt obsahuje obě role.

PRINCE2 vám tak jako tak pomůže dostat se do komunity projektových manažerů, zvýší kredit vašeho osobnostního profilu a navíc získáte know-how, které vychází z praxe nejlepších postupů „best-practice“. Stručně řečeno, ať již hledáte novou práci, nebo chcete upevnit svoji pozici projektového manažera, je certifikát PRINCE2® důležitým milníkem.

Další tipy


Absolventi VŠ, MBA atd..

Získali jste titul na vysoké škole, která měla v osnovách projektové řízení? Pak vězte, že projektové řízení je na akademické půdě zcela odlišné, než je tomu v kurzech PRINCE2. Vysokoškolským diplomem rozhodně profesní certifikát nenahradíte...

Naopak právě nyní začněte pracovat na odborné kvalifikaci projektového manažera a ukažte tak budoucím zaměstnavatelům, i partnerům, že pracujete na své kvalifikaci a jste připraveni. 

Další tipy


Nabídky práce „projektový manažer“

Prokázání certifikace projektového manažera je jeden z prvních dotazů při pohovoru u pracovních agentur, ale i HR specialistů. Podle nedávného průzkumu si většina náborových pracovníků vybírá mezi uchazeči na pozici projektového manažera právě ty, kteří ve filtru tisíců životopisů uvedli alespoň nějakou mezinárodní certifikaci. Na #1. místě v popularitě vede právě PRINCE2.

Pokud patříte mezi zkušené profesionály, ztrácíte tím možnost oslovit, či zaujmot personální agentury, budoucí zaměstnavatele. A pokud takovou šanci přeci jen získáte, jak vysvětlíte, že vám chybí certifikát projektového manažera, který je základním kritériem už i ve veřejné správě?

Další tipy


Veřejná správa - Government

Profesní certifikace se stala důležitou součástí projektových manažerů. Nezbytné pro účast ve veřejných zakázkách, ale zároveň i podmínkou na projektové pozice v komerčním sektoru. Pozitivní vliv má dosažené úroveň certifikace také na váš budoucí plat.

Outsourcing projektových manažerů v prostředí governmentu je velice častým a logickým krokem. Podle zákona o veřejných zakázkách je povinnost na pozicích projektového manažera vyžadovat kvalifikované pracovníky, kteří se prokáží certifikátem PRINCE2®, nebo jiným na srovnatelné mezinárodní úrovni.

Pokud chce vaše organizace řídit projekty v prostředí governmentu, bez této kvalifikace nesplňujete požadavky zákona a máte zavřené dveře ke všem výběrovým řízením.

Další tipy


Udržíte krok s dobou

PRINCE2 není jen certifikát. Je to metodika projektového řízení, kterou budete rádi používat, protože vám ušetří čas a vaše práce v profesionálních šablonách bude mít zcela odlišnou úroveň kvality.

Metodika vznikla na základě nejlepších zkušeností z praxe, které jsou poskládané do životního cyklu projektu. V nové práci se stane jistě oporou a jistotou při řízení projektu, ale i projektového týmu.

Další tipy


Senior Project Manager

Jste dostatečně zkušený projektový manažer, který používá osvědčené know-how vycházející z praxe? Certifikace projektového manažera ve Vašem životopise jasně deklaruje (kromě letitých zkušeností na projektech) osvědčené metodické postupy projektového řízení PRINCE2.

Další tipy


Freelancer – na volné noze

Ti z vás, kteří nemají stabilní zaměstnání s pevnou pracovní dobou a pracují na volné noze, musí být schopni zaujmout klienta a přesvědčit o svých kvalitách. Nemají za sebou silnou mezinárodní značku, velké reference a většinou.

To samé platí pro malé a začínající společnosti. Vaší obchodní značkou je především Vaše jméno, zkušenosti prokázané důvěryhodným certifikátem.

Další tipy


Nejlepší investice? Do vzdělání!

Také se vaše společnost snaží omezovat investice do školení a vzdělávání? A přitom se vyžaduje, abyste realizovali úspěšné projekty? Vždy, když se rozhodujete o investici do vzdělání, otázkou je „jak toto školení pomůže“.

PRINCE2 je standardem pro řízení projektů, který více než cokoliv jiného zefektivní práci projektového manažera, manažerské dokumenty usnadní projektové výkazy a metodický postup pomáhá předcházet problémům s řízením projektu.

Začněte ještě dnes, vyberte si z nejširší nabídky na trhu a nakupte kurz se slevou 30%

Kurzy projektového řízení

Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (25) IT Governance (24) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) ITIL (4) TOGAF® (3) MSP (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře