PRINCE2 (21) IT Governance (24) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22)

Autor: Aleš Pilný

Jak financujete PRINCE2 kurzy?

 

 

Ve financování kurzů jsou to především organizace, které kryjí náklady na školení a certifikaci. Investice do vlastních projektových manažerů je pochopitelná z mnoha důvodů: benefit pro zaměstnance, snížení vlivu na externistech (díky vyšší kvalifikaci vlastních zdrojů) atd.. Zbývající podíl připadá z drtivé části na financování z vlastních zdrojů. Nejmenší skupina je financována z jiných zdrojů – sem spadají zejména dotační programy na podporu vzdělávání. Tento podíl se však díky dotačním fondům bude každým rokem zvyšovat.

V následujících kapitolách se zaměříme na přidanou hodnotu PRINCE2 jak z pohledu lepší kariéry, tak užitečnost pro výkon role projektového manažera.

 

Pomola vám metodika PRINCE2 v kariéře?

 

 

Pozitivní je, že většině absolventům pomohla PRINCE2 certifikace v kariéře. To potvrzuje fakt, že PRINCE2 je defacto základním standardem v odvětví Project Managers a často i nutným předpokladem pro získání lepší pozice na trhu práce. Rozebereme si tyto statistiky podrobněji na absolventech dle pracovní pozice. Pro co nejvíce podrobný rozbor jsme vybrali 5 pracovních pozic, na kterých se uplatňuje PRINCE2 nejčastěji.

 

AGILE - agilní PRINCE2

 

 

Závěrečná část reportu se věnuje nejvýznamnějšímu tématu v oblasti project managementu za posledních 7 a to právě PRINCE2 Agile. Co je asi nejzajímavější fakt, že 86,2% respondentů s certifikací PRINCE2 vidí obrovský potenciál a přínos u PRINCE2 Agile™. Oproti tomu 75,6% respondentů, kteří nemají PRINCE2 certifikaci nevidí v PRINCE2 Agile™ přínos.  Z toho je patrné, že bez znalosti PRINCE2 je složité obhájit přínosy této metodiky.

Stáhněte si celý report!

Průzkum projektového řízení PRINCE2®

 

Poslední část je za námi, kam dál...?

Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (25) IT Governance (24) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) ITIL (4) TOGAF® (3) MSP (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře