PRINCE2 (21) IT Governance (23) Projektové řízení (21)

Autor: Aleš Pilný

Některé společnosti nově nabízejí zájemcům absolvování kurzů ITIL Foundation a PRINCE2 Foundation za 2 dny včetně certifikace.

  • Jak zajímavý je tento trend s marketingovým názvem "fast-track"?
  • Jaké jsou pro/proti těchto kurzů zkrácených o 1/3, včetně zkušenosti absolventů?
  • Cena není vše. Co je a co není v těchto kurzech zahrnuto - má takový produkt na trhu své místo?

FastTrack - trend z rozvojových zemí

ITIL a PRINCE2 Fast Track (2dny)Jako první s tímto trendem přišli školící organizace v severní Africe, kde nyní IT zažívá rozmach. Charakteristické pro tyto trhy je také nadprůměrný počet kandidátů v 1 běhu. Zatímco v Evropě si užíváme komfort interaktivního kurzu, který čítá 10 max. 15 uchazečů, v afrických zemích je zcela běžný počet mezi 20-25.

Akreditační pravidla vlastníka metodiky AXELOS

Minimální rozsah výuky v úrovni ITIL® Foundation / PRINCE2® Foundation je 14 hodin pod vedením akreditovaného trenéra. Syllabus stanovený novým vlastníkem metodiky Axelos pro ATO i Affiliate Partnery  skutečně umožňuje zkrátit výuku o 1/3 resp. na 2 dny.

Pro a proti: 2 vs. 3 dny ITIL, PRINCE2 Foundation

ITIL Foundation i PRINCE2 Foundation školíme v 3 denní variantě již řadu let (licence od r. 1996). 100% absolventů hodnotí kurz jako vysoce intenzivní a náročný na vstřebání všech znalostí za 3 dny. Více než 60% z nich by uvítalo 1 den navíc. Jak přínosný může být kurz zkrácený o 1/3, kdy již druhý den dopoledne pottřebujete uspěšně složit certifikační test?

Ano, 2 dny ITIL a PRINCE2 Foundation kurzů jsou levnější než 3 denní kurz a některé společnosti se předbíhají v marketingových akcích s akcentem na získání certifikátu za sníženou cenu.

  • Nelze očekávat, že získáte kvalitu originální 3 denní verze. V některých případech 2 dny znamenají dokonce pouze 1,5 dne výuky (již 2. den odpoledne se skládá certifikační zkouška).

  • Za 2 dny lze teoreticky připravit kandidáty na certifikační test (absolvent musí získat min. 50% správných odpovědí). Na každou část ITILu v harmonogramu máte o 1/3 méně času a to je již znatelný úbytek pro dostatečné vysvětlení a osvojení si výuky na praktických příkladech.

  • Není zde prostor pro vyhodnocení praktických cvičení a domácích prací. Kandidáti nemají zpětnou vazbu a časová tíseň neumožňuje dovysvětlení dílčích témat, problémů, procesů.


Na co si dát pozor?

Co vás přiměje k rozhodnutí, že cena není vše?

✓ 7 hodin / denJe naprosté minimum u 2 denního kurzu ITIL Foundation, nebo PRINCE2 Foundation. Jde o 7 hodin / den výkladu - tento čas neobsahuje přestávky na oběd a coffee-break!

✓ Začátek v 8:00 - 17:00 konec. 2 denní kurz tak musí začít v 8hod., pokud má končit ve standardní čas 17:00 a chcete mít přestávky. Jistě, potřebujeme přestávky a pauzu na oběd, nejsme stroje.

✓ Minimálně 1 oficiální cvičný test. 
2 denní kurz má výrazně vyšší tempo také z toho důvodu, že je zde povinnost absolvovat minimálně 1 oficiální cvičný test. Pro srovnání naše 3 denní klasická verze obsahuje cvičné testy hned 2 a přesto je zde dostatek času na jejich vyhodnocení a zpětnou vazbu. Elitní score a špičkové hodnocení našich kurzů nám říká, že 3 dny jsou správná cesta.

 

prince2 fasttrack

Má 2 denní Foundation kurz budoucnost?

Ano. Pokud realizujeme kurz pro zkušené kandidáty, kteří již pracovali s frameworkem ITIL (metodikou PRINCE2), nebo dokonce v minulosti kurz absolvovali, pak může být 2 denní kurz vhodnou variantou pro “upgrade znalostí”.

Jestliže s ITIL / PRINCE2 začínáte, máte malé, nebo dokonce žádné povědomí o procesech, principech a frameworku, potom je tato forma kurzu spíše kontraproduktivní.

Zájemci o kurz si nesrovnávají konkurenční nabídky.

Hospodářská soutěž tlačí ceny dolů, zatímco kvalita roste (společnosti se snaží přesvědčit klienta proč absolvovat školení a certifikační zkoušky právě u nás). Z důvodů, které jsme tu uvedli nelze v kurzech zkrácených o 1/3 včetně certifikace tvrdit, že jde o stejnou, nebo podobnou kvalitu. Bude vytváření alternativních cest k obchodně atraktivnějším nabídkám (např. zkracováním už tak intenzivních kurzů) všechno, co uchazeče přiměje ke koupi? Jsme přesvědčeni, že rozhodně ne!

3 denní ITIL a PRINCE2 Foundation kurzy od TAYLLORCOX získali hodnocení 

Přednost dáváme kvalitě za konkurenceschopnou cenu. Jistě si “fast-track” své příznivce najde, ale přesto věříme, že z dlouhodobého hlediska zvítězí u klientů kvalita a nikoli nejnižší cena. Přijďte s epřesvědčit na úvodní 1/2 denní INTRO™ kurzy

Nejenom náš názor, ale především zpětná vazba absolventů.

Jsme akreditovaným poskytovatelem nejžádanějších manažerských kurzů a certifikací. Naší povinností je zajistit splnění všech akreditačních pravidel a kvality stanovených Examination institutem Exin a nejvyšším orgánem Axelos. Za náš proklientský servis jsme získali ocenění Platinum Partner (v ČR i SK jsme jediní, v Evropě je pouze 8 podobných spol.

TAYLLORCOX (mezinárodní certifikační orgán, akreditovaná školící organizace) má zkušenosti především s certifikačnámi kurzy ITIL a PRINCE2 kromě České a Slovenské republiky také v Anglii, Švýcarsku, ale i Singapuru a dalších zemí.

Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (24) IT Governance (23) Řízení rizik (22) Projektové řízení (21) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) TOGAF® (3) MSP (3) ITIL (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře