Pokud máte zaměstnání: můžete dotaci využít! Stačí se přihlásit jako "zájemce" o zaměstnání. To v praxi znamená, že vaše pozice může být bez dalšího posílení kvalifikace ohrožena ztrátou, nebo chcete dosavadní zaměstnání změnit.
Pokud jste nezaměstnaný: projekt "Jsem v kurzu" je určen i osobám, které jsou vedeny v evidenci Úřadu práce ČR jako uchazeč o zaměstnání, tj. jsou aktuálně bez práce.
Vaše cesta k elitě je jen jeden krok o toho, aby získala nový rozměr! TAYLLORCOX kurzy dotované Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) nabízejí více než jen běžné vzdělání. Získáte aktuální, přenositelné digitální dovednosti, které rozšíří vaše profesní dovednosti a posunou vás na vyšší úroveň.
Evidovaným zájemcem o zaměstnání mohou být například:
Zaměstnané osoby
Fyzické / podnikající osoby (OSVČ)
Osoby na mateřské či rodičovské dovolené
U rekvalifikačního kurzu může Úřad Práce (ÚP) uhradit za klienta až 100 % ceny kurzu. U školení v digitálních dovednostech je stanovena povinná spoluúčast, kterou si hradí účastník. Za tyto vzdělávací kurzy zaplatíte pouze 18 % z ceny.
Výhody dotačního programu "Jsem v kurzu"
82 % nákladů je hrazených z dotace
Vy platíte pouze 18 % z celkové ceny kurzu
Žádost lze jednoduše podat online na portálu MPSV
Dotace je pro stávající i potenciální zaměstnance či OSVČ
(1) Žádost vyplníte online dole v odkazu: CHCI 50.000 na kurz. Vyberte si kurz z portfolia TAYLLORCOX, přihlaste se prostřednictvím osobní datové schránky nebo Identity občana a jednoduše vyplňte a odešlete přihlášku. Pokud bude přihláška kompletní, vše vyřídíte on-line a nemusíte na pobočku Úřadu práce.
(2) Z naší strany zkontrolujeme, že splňujete podmínky pro účast na kurzu a přihlášku schválíme. Ta poté putuje ke schválení Úřadu práce.
(3) Po schválení přihlášky Úřadem práce uvidíte ve svém účtu na Portálu MPSV potvrzení s informacemi o výši a podmínkách úhrady ze strany Úřadu práce. Jestliže jste se přihlásili na kurz dalšího vzdělávání, zašleme Vám zálohovou fakturu k zaplacení 18% z celkové ceny kurzu a můžete nastoupit na kurz.
(4) Po ukončení kurzu zašleme Úřadu práce konečnou fakturu a potvrzení o úspěšně absolvovaném kurzu. Při splnění všech podmínek uvedených v potvrzení o úhradě Úřad práce za vás zaplatí příspěvek až do výše 50 tis. Kč v období tří let.
Firmy i OSVČ
Sdružení podniků
Obchodní korporace
Zaměstnavatelé a oborové svazy
Zájmová sdružení právnických osob
Svazy výrobních a spotřebních družstev
Profesní, podnikatelská a odborová sdružení a svazy
Spolky, družstva, profesní komory včetně Hospodářské i Agrární komory
Právnická osoba zřízená zvláštním zákonem vykonávající podnikatelskou činnost
Státní a národní podnik
Obec, kraj a dobrovolný svazek obce
Příspěvkové organizace územně samosprávných celků
Nestátní nezisková organizace, církevní právnická osoba
Investice do zvyšování adaptability pracovní síly prostřednictvím vzdělávání v digitálních dovednostech pro IT a Průmysl 4.0 je klíčem k budoucímu úspěchu vaší společnosti. Kurzy zaměřené na rozvoj digitálních kompetencí nejsou jen vzděláváním, ale strategickou podporou vašich zaměstnanců, která přináší dlouhodobé výhody.
Podpora získání dovedností zajistí kvalifikovanou a motivovanou pracovní sílu pro zaměstnavatele, zatímco zaměstnanci si zvýší své šance na trhu práce a sníží riziko nezaměstnanosti. Pro osoby samostatně výdělečně činné znamená investice do digitálních dovedností nejen vyšší efektivitu a produktivitu, ale i flexibilitu a možnost rozšíření nabídky služeb a zvýšení kvality. Vzdělávání je investicí do budoucnosti, která se vrací mnohonásobně.
Komu je projekt určen?
Zaměstnanci
Fyzické / podnikající osoby (OSVČ)
Mzdový příspěvek – příspěvek na náklady zaměstnavatele, vynaložené na mzdu zaměstnance za dobu účasti zaměstnance na dalším profesním vzdělávání
Vzdělávání – příspěvek na úhradu nákladů za účast osoby na dalším profesním vzdělávání
Žádost lze jednoduše podat online na portálu MPSV.
(1) Zjistěte, zda máte nárok: Prozkoumejte podmínky projektu. Ujistěte se, že vaše firma splňuje všechny požadavky a že zaměstnanci, které chcete školit, patří do podporovaných skupin.
(2) Připravte si potřebné dokumenty: Připravte doklad o čísle účtu vaší firmy, plnou moc k úkonům, pokud ji budete potřebovat, jmenný seznam zaměstnanců, kteří se budou účastnit školení, a další potřebné dokumenty. S vyplněním údajů o vzdělávací aktivitě Vám rádi pomůžeme (můžete nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 222 553 101).
(3) Vyplňte a odešlete žádost: Přihlaste se do aplikace NPO – DIGI pro firmu. Vyplňte žádost a nahrajte všechny povinné přílohy. Ujistěte se, že jste vše vyplnili správně a žádné důležité informace nechybí.
(4) Uzavřete dohodu: Po schválení vaší žádosti Úřadem práce uzavřete písemnou dohodu. Dohoda musí být podepsána oběma stranami.
(5) Realizace školení: Školení proběhne dle dohodnutého harmonogramu. Shromažďujte všechny potřebné dokumenty o průběhu školení (např. prezenční listiny, potvrzení o absolvování).
(6) Po ukončení školení: Po skončení školení nahrajte všechny požadované dokumenty do aplikace, vč. výkazu o absolvování školení, faktury, dokladu o úhradě nákladů, osvědčení o absolvování školení a další. Úřad práce vám náklady uhradí ex-post.