PRINCE2 v životopise manažera

  • 2. března 2017
  • Aleš Pilný
  • 3 minuty čtení
prince2-cv.jpg

Pozice projektového manažera se dnes již neobejde bez prokázání kvalifikace a znalosti projektové metodiky.

Od toho tu jsou mezinárodně akreditované certifikace. Mezi ty nejpopulárnější, na které jste již možná narazili patří PRINCE2®.

Další studie, realizovaná prestižní organizací Gartner přišla se zajímavou informací: v následujících 3 letech bude projektový management jednou z 5 hlavních strategických otázek, které budou muset manažeři řešit, pokud si chtějí udržet konkureneschopnost.

Projektový management se stává stále důležitějším nástrojem pro realizaci plánů každé organizace. Pro vás to znamená, že nemůže být lepší čas pro investici do PRINCE2 školení než dnes.

Kde a jak uplatníte PRINCE2 certifikaci?

Sociální sítě

Snažíte se dostat mezi odborníky v oblasti projektového managementu, přestože máte dostatek zkušeností? Nezapomeňte do svého profilu na LinkedIn zařadit mezi certifikace PRINCE2. Důležitý je i váš osobní komentář:

  • zajímám se o projektové řízení, protože...

  • projektová metodika mě naučila aplikovat...

  • PRINCE2 využívám pro řízení malých i velkých projektů atd.

  • pracuji v oboru „strukturálních fondů“, kde je projektové řízení klíčem k dotaci

Tímto způsobem výrazně zvýšíte šanci řídit projekt v oboru, který je vám nejbližší, resp. odpovídá vašemu osobnostnímu profilu. Je jedno, jestli jste zkušený projektový manažer, nebo se teprve učíte základy projektového řízení, protože téměř každý projekt obsahuje obě role.

PRINCE2 vám tak jako tak pomůže dostat se do komunity projektových manažerů, zvýší kredit vašeho osobnostního profilu a navíc získáte know-how, které vychází z praxe nejlepších postupů „best-practice“. Stručně řečeno, ať již hledáte novou práci, nebo chcete upevnit svoji pozici projektového manažera, je certifikát PRINCE2® důležitým milníkem.

Další tipy

Absolventi VŠ, MBA atd..

Získali jste titul na vysoké škole, která měla v osnovách projektové řízení? Pak vězte, že projektové řízení je na akademické půdě zcela odlišné, než je tomu v kurzech PRINCE2. Vysokoškolským diplomem rozhodně profesní certifikát nenahradíte...

Naopak právě nyní začněte pracovat na odborné kvalifikaci projektového manažera a ukažte tak budoucím zaměstnavatelům, i partnerům, že pracujete na své kvalifikaci a jste připraveni.

Další tipy

Nabídky práce „projekt manažer“

Prokázání certifikace projektového manažera je jeden z prvních dotazů při pohovoru u pracovních agentur, ale i HR specialistů. Podle nedávného průzkumu si většina náborových pracovníků vybírá mezi uchazeči na pozici projektového manažera právě ty, kteří ve filtru tisíců životopisů uvedli alespoň nějakou mezinárodní certifikaci. Na #1. místě v popularitě vede právě PRINCE2.

Pokud patříte mezi zkušené profesionály, ztrácíte tím možnost oslovit, či zaujmot personální agentury, budoucí zaměstnavatele. A pokud takovou šanci přeci jen získáte, jak vysvětlíte, že vám chybí certifikát projektového manažera, který je základním kritériem už i ve veřejné správě?

Další tipy

Veřejná správa - Government

Profesní certifikace se stala důležitou součástí projektových manažerů. Nezbytné pro účast ve veřejných zakázkách, ale zároveň i podmínkou na projektové pozice v komerčním sektoru. Pozitivní vliv má dosažené úroveň certifikace také na váš budoucí plat.

Outsourcing projektových manažerů v prostředí governmentu je velice častým a logickým krokem. Podle zákona o veřejných zakázkách je povinnost na pozicích projektového manažera vyžadovat kvalifikované pracovníky, kteří se prokáží certifikátem PRINCE2®, nebo jiným na srovnatelné mezinárodní úrovni.

Pokud chce vaše organizace řídit projekty v prostředí governmentu, bez této kvalifikace nesplňujete požadavky zákona a máte zavřené dveře ke všem výběrovým řízením.

PRINCE2 kurzy a certifikace

Novinky a aktuality

Informace, které jinde nemají

Loading...